Конфиденциальность

клиентов

Индивидуальный

подход

Направленность

на результат

Честность

и открытость

Бесплатные

консультации

Чинне законодавство передбачає можливість розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану (далі – РАЦС) та в судовому порядку. Кожен з цих способів має свої особливості, тому необхідно розглянути кожен з цих способів детальніше.

Шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою подружжя, яке не має дітей (стаття 106 Сімейного кодексу України) та за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним (стаття 107 Сімейного кодексу України).

Органи РАЦС не з'ясовують причин розірвання шлюбу, не вживають заходів щодо примирення подружжя, тобто дана процедура спрощена й не вимагає великих грошових і часових затрат.

Розірвання шлюбу в органах РАЦС за заявою обох із подружжя здійснюється за наявності двох підстав:

-          подружжя висловило взаємну згоду на розірвання шлюбу;

-          подружжя не має спільних дітей.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них. Органи РАЦС виносять постанову про розірвання шлюбу після закінчення 1 місяця з дня подання такої заяви, впродовж цього терміну заяву про розірвання шлюбу можна відкликати.

Дана процедура відбувається за взаємною згодою подружжя і передбачає особисту присутність кожного з подружжя. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, або прирівняну до неї, від його імені може подати другий із подружжя.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 109 Сімейного кодексу України.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо судом буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Позов про розірвання шлюбу подається до суд за місцем проживання відповідача, хоча, існують випадки, коли позов подається за місцем проживання заявника, а саме:

-          якщо на утриманні заявника перебуває малолітня або неповнолітня дитина;

-          він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

При цьому в усіх перелічених вище випадках необхідно подати до суду відповідні підтверджуючі документи.

Також до заяви про розірвання шлюбу необхідно додати: у двох примірниках копії паспорта, свідоцтва про укладення шлюбу,свідоцтв про народження дітей, інші важливі документи, а також квитанцію про сплату судового збору.

Який би варіант Ви не обрали, завжди постає питання: З якого моменту можна вважати шлюб розірваним?!

У разі розірвання шлюбу в порядку, передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України, орган РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, якщо вона не була відкликана. Якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день.

У разі розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу (стаття 114 Сімейного кодексу України).

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу (стаття 114 Сімейного кодексу України).

Виходячи з вашої ситуації, можна припустити, що Ваш чоловік також згодний на розлучення. Якщо це так, то найкраще – це звернення до органів РАЦС із спільною заявою подружжя. Але, якщо Ваш чоловік проти розлучення, або у Вас є спільні малолітні або неповнолітні діти, Вам необхідно буде звернутися до суду, і, вже у судовому порядку, розлучатися. Коли справа доходить до судового розгляду дуже важливо правильно і чітко сформулювати свої вимоги у позовній заяві, тому було б правильно звернутися до кваліфікованого юриста, який допоможе її скласти та подати до суду.

Також ви можете скористатися нашими послугами при розлученні подзвонивши нам по телефону (044) 455-91-88.