Конфиденциальность

клиентов

Индивидуальный

подход

Направленность

на результат

Честность

и открытость

Бесплатные

консультации

На жаль, іноді інші особи, (це можуть бути випадкові перехожі, сусіди за місцем вашого мешкання або за сидінням у громадському транспорті, знайомі, родичі), перебуваючи, зазвичай, у надто збудженому або нетверезому стані, дозволяють собі сперечатися  з вами та доводити власну думку за допомогою кулаків, травмуючих предметів тощо. Розгубленість та гнів є закономірною реакцією на посягання на ваше життя та здоров я, проте необхідно, насамперед,  опанувати себе та діяти правильно і послідовно, для одержання належного захисту від незаконних дій у правоохоронних та судових органах.

Отже, якщо після конфлікту ви побачили на своєму тілі ушкодження будь якого ступеню, ви, перш за все,  повинні звернутися до будь якого представника міліції, який може знаходитися поруч, або відшукати дільничого  працівника міліції, на території обслуговування якого сталося побиття, та написати відповідну заяву з викладом усіх обставин конфлікту та, за можливості, вказати персональні дані особи, яка нанесла вам тілесні ушкодження.

Така заява, у відповідності до чинного кримінального процесуального законодавства України, є повідомленням про скоєний щодо вас злочин, і особа, яка прийняла у вас заяву повинна передати її слідчому, який, своєю чергою ,протягом 24 годин вносить відомості про правопорушення до  єдиного реєстру досудових розслідувань. На цьому етапі ви можете висловити слідчому усно, або написати письмову заяву про видачу вам направлення на проходження медичної або судово-медичної експертизи, для встановлення наявності та ступеню тілесних ушкоджень, які вам були спричинені особою-порушником. Таке направлення буде  вам дороговказом щодо адреси медично-експертної установи, куди потрібно буде звернутися, та дозволити експертам вас оглянути та скласти акт обстеження з визначенням ступеню тілесних ушкоджень. Не буде зайвим знати, що тілесні ушкодження  поділяються на три ступені – тяжкі, середньої та легкої тяжкості і від того, якими виявляться ті, які були спричинені саме вам, залежатиме кримінальна кваліфікація дій винного, за якою він притягатиметься до відповідальності. Тяжкими ушкодженнями вважаються такі, які призвели до втрати важливих функцій організму людини через втрату або ушкодження органів, кінцівок тіла тощо, і які, у момент заподіяння,  чи відразу після, були небезпечними для життя. Середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження - це ушкодження, які не є небезпечними для життя і не заподіяли наслідків, передбачених ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження), але які викликали тривалий розлад здоров'я чи стійку втрату працездатності менше ніж на одну третину. Під розладом здоров'я слід розуміти хворобливий стан організму, тривалість якого визначається строком повного загоювання ушкоджень, тобто відновленням анатомічної цілісності і ліквідацією функціональних порушень. Тривалим вважається розлад здоров'я на строк понад три тижні (більше,  ніж  21 день). Під стійкою втратою загальної працездатності належить розуміти таку незворотну втрату функцій, котра повністю не відновлюється. Під стійкою втратою працездатності менш як на одну третину слід розуміти втрату загальної працездатності від 10 до 33 %. До легких тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров'я чи незначну стійку втрату працездатності, відносяться ушкодження, які викликали короткочасний розлад здоров'я тривалістю понад шість днів, але не більше як три тижні (21 день), чи незначну стійку втрату загальної працездатності до 10 %.

До легких тілесних ушкоджень, які не спричинили короткочасного розладу здоров'я чи незначної стійкої втрати працездатності, відносяться ушкодження з незначними,  швидкоминучими наслідками, які продовжувалися не більш як шість днів.  Ретельна медична оцінка ушкоджень тіла (яку здійснюють лише експерти) визначає і правову оцінку дій, за якою винний буде притягатися до відповідальності  що, своєю чергою,, впливатиме на міру покарання винного яку, за підсумками розгляду справи, визначатиме суд.